| Management number | 208998308 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $70.00 | Model Number | 208998308 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
This 7" clutch features 12 card pockets, an I.D. window, a gusseted currency/receipt compartment, a large divided compartment for bills, multiple stash pockets, and snap closure.
| UPC | 009309103498 |
|---|---|
| Color | Black |
| Pattern | Solid |
| Brand Name | Bosca |
| Model Name | Old Leather 7" Clutch |
| Style Name | Old Leather 7" Clutch |
| Form Factor | Clutch |
| Item Weight | 9.07 g |
| Closure Type | Snap |
| Manufacturer | Bosca Bags & Accessories |
| Model Number | 1777 |
| Material Type | Leather |
| Item Type Name | Wallets |
| Lining Description | Leather |
| Additional Features | Bifold |
| Age Range Description | Adult |
| Manufacturer Part Number | 1777-59 |
| Product Care Instructions | Machine Wash |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form