| Management number | 209018488 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $16.00 | Model Number | 209018488 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Size | 118.11 inches x 9.75 inches x 3.12 inches |
|---|---|
| Color | Raven |
| Scale | 1:64 |
| Theme | Sport |
| Set Name | S2-Raven |
| Brand Name | DUONIZAY |
| Model Name | A65-1A |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Is Electric | Yes |
| Manufacturer | DUONIZAY |
| Model Number | A65-1A |
| Power Source | Corded Electric |
| Assembly Time | 20 Minutes |
| Material Type | Plastic |
| Product Style | 9.86ft Style 2 Raven |
| Control Method | Remote |
| Controller Type | Remote Control |
| Item Dimensions | 13.49 x 9.75 x 3.12 inches |
| Remote Included | Yes |
| Number of Pieces | 6 |
| Number of Players | 2 |
| Battery Description | AA batteries (number not specified) |
| Frame Material Type | ABS plastic |
| Included Components | Vehicle |
| Is Assembly Required | Yes |
| Age Range Description | Over 8 years old |
| Educational Objective | Motor Skill, Social Skill |
| Manufacturer Part Number | A65-1A |
| CPSIA Cautionary Statement | Choking Hazard - Small Parts |
| Manufacturer Maximum Age MONTHS | 720 |
| Manufacturer Minimum Age MONTHS | 96 |
| Assembly Instructions Description | Attach track pieces by snapping ends together. Place vehicle on completed track. |
| Other Special Features of the Product | Carrying Handle |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form