| Management number | 209082285 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $37.98 | Model Number | 209082285 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Toner Bank |
|---|---|
| Color | 148X 148A Black Toner*2 |
| Ink Colour | Black |
| Model Name | 148X Toner |
| Page Yield | 9500 |
| Item Weight | 4.38 Pounds |
| Print media | Paper (plain) |
| Manufacturer | T&B for HP Line for HP 148X 148A |
| Model Number | 148X 148A |
| Model Series | HP LaserJet Pro |
| Printer Type | Laser Printing |
| BuiltIn Media | Toner Cartridge |
| Compatible Devices | 148A/148X for MFP 4101fdn 4101fdw, Pro 4001n 4001dn 4001dw |
| Dualsided printing | No |
| Printer Output Type | single color |
| Warranty Description | 2 year manufacturer |
| Compatibility Options | Compatible |
| Additional Printer Functions | Print Only |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form