| Management number | 209110498 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $348.00 | Model Number | 209110498 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The HP 23.8" All-in-One Desktop takes caring for the planet to the next level. This contemporary, ultra-slim desktop was designed with the planet in mind, while turning your to-do lists into to-done lists with the reliable processing power of the 13th Generation Intel Core i5-1335U, upgraded memory, and enhanced multitasking features for heightened performance. Plus, this HP desktop is EPEAT Gold registered and ENERGY STAR certified. HP is here to help. This HP computer comes with 1-year limited hardware warranty and 1-year limited technical support for software and initial setup with 24-hour, 7 days a week web support when shipped from and sold by Amazon.com. ENERGY STAR and the ENERGY STAR mark are registered trademarks owned by the U.S. Environmental Protection Agency. Based on U.S. EPEAT® registration according to IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. EPEAT® status varies by country. Visit www.epeat.net for more information.
| UPC | 197192357828 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Shell white |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP All-in-One 24-cr0070 PC |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | Core i5 13th gen |
| Item Weight | 15.3 Pounds |
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Aspect Ratio | 1.77:1 |
| Display Type | IPS |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | 7G9S6AA#ABA |
| Speaker Type | Dual 2 W speakers |
| Video Output | 1 HDMI-out 1.4 |
| BuiltIn Media | HP All-in-One 24-cr0070 PC |
| Cooling Method | Air |
| Item Type Name | All-in-One |
| Item Dimensions | 21.28 x 7.33 x 16.11 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type B - 3 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1335U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | LGA 1700 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Specification Met | ENERGY STAR certified, EPEAT registered |
| Hardware Interface | Bluetooth, USB, USB Type C |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Additional Features | 1 USB Type-C 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 2 USB 2.0 Type-A; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45, 2 M.2 (1 for SSD, 1 for WLAN), All-in-One, Dual 2 W speakers |
| Hard Disk Interface | PCIE x 16 |
| Speaker Description | Dual 2 W speakers |
| Wireless Technology | Bluetooth 5.3, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris X Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse, Touchscreen |
| Keyboard Description | HP 510SP White Wireless Keyboard and mouse combo |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 year warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | 256 GB PCIe NVMe M.2 SSD 256 GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 1 x 8 GB |
| Video Output Interface | 1 HDMI-out 1.4 |
| CPU Model Speed Maximum | 4400 MHz |
| Connectivity Technology | Ethernet, LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5.3 wireless card (supporting gigabit data rate) |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Everyday computing, Home |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | All in One |
| Total Expansion Slots Quantity | 2 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form