| Management number | 209114311 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $335.60 | Model Number | 209114311 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Lanbertent sells computers with upgraded configurations. The manufacturer box maybe opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised. If no modifications are listed, the item is unopened and untested. Defects & blemishes are significantly reduced by our in depth inspection & testing. Brand: Dell Series: Inspiron 3000 3520 Display: 15.6" FHD Display Resolution: 1920 x 1080 Touchscreen: Yes Graphics: Integrated Intel UHD Graphics Processor: Intel Core i5-1135G7 (8 MB cache, 4 cores, 8 threads, 4.20 GHz Turbo) Processor Speed: 4.20 gigahertz RAM Memory: 32GB RAM Storage: 1TB PCIe SSD Keyboard: Keyboard with Numeric Keypad (Non-backlit) Camera:HD 720p Speakers:Integrated Stereo speakers Built in Microphone:Yes Wireless Connectivity:WiFi 5, Bluetooth Standard Ports:2x USB 3.2 Type A Ports; 1x USB 2.0 Type A Port; 1x HDMI; 1x Headphone Jack; 1x Media Card Reader Operating System: Windows 11 Pro Dimensions (LxWxH): 14.11 x 9.27 x 0.83 Inches Weight: 3.82 pounds Color: Black
| UPC | 884116290766 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell Laptop |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 3.82 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| CPU L3 Cache | 8 MB |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | Dell Laptop |
| Power Device | AC adapter |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Laptop, AC adapter, Documentation |
| Warranty Type | Limited |
| Audio features | Stereo speakers |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Audio Recording | Yes |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number Of Cells | 3 |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 4.2 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Intel Core i5-1135G7 |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Total PCIe Ports | 3 |
| Touchpad Feature | True |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Laptop, External Monitor, Keyboard, Mouse, Storage Devices, Printers |
| Display Technology | LED |
| Hardware Interface | HDMI, Media Card, USB 2.0 |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 11th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Numeric Keypad, Touch Pad |
| Keyboard Description | Full-size, Non-backlit, Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Virtual Reality Ready | No |
| Microphone Form Factor | Built-in |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| CPU Model Speed Maximum | 4.2 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 8 MB |
| Front Photo Sensor Resolution | 2 MP |
| LithiumBattery Energy Content | 36 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.11"L x 9.27"W x 0.83"Th |
| Automatic Backup Software Included | Media Reader, Webcam |
| Notebook Pointing Device Description | Touchscreen |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form