| Management number | 209115114 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $159.60 | Model Number | 209115114 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
ASUS BR1102FGA 11.6" 2-in-1 Touchscreen Laptop
| UPC | 195553777612 |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Color | Gray |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | ASUS BR1102F |
| Item Weight | 5 Pounds |
| Screen Size | 11.6 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | ASUS |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | ASUS BR1102F |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 0.8 GHz |
| CPU Model Number | Intel Celeron N100 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Celeron N |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 19"L x 9.5"W x 3"Th |
| Other Special Features of the Product | Spill Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form