| Management number | 209117151 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209117151 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Boost up your computing experience with a Refurbished HP ProDesk 600 G6-T with Core i9-10900 Desktop. This Desktop is equipped with a high-performance with Core i9-10900 32GB RAM to carry all the heavy-duty task with high performance and reliable speed. It is also loaded with 1TB storage enough to save your important files, documents, or applications. This desktop is installed with Windows 11 Professional 64-bit Operating System which provides a user-friendly interface and innovative features for optimum computing experience. Why waste time? Buy an HP ProDesk 600 G6-T with Core i9-10900 Desktop today!
| UPC | 825633609266 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP ProDesk 600 G6-T |
| Item Weight | 15 Pounds |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 600 G6-T |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 6.1 x 11.93 x 13.27 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Total Usb Ports | 9 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Core i9-10900 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i9 |
| Processor Socket | LGA 1200 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Hardware Interface | DisplayPort |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired, Full-size |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 90 Days Warranty |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Everyday Use |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form