| Management number | 209119352 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209119352 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The original Zero, which was made in collaboration between 7Hz and Crinacle, made history by being one of the best performing budget IEM’s in the market. Crinacle is a world renown reviewer, whose frequency graph database has changed the audio market forever. After times of design and discussion, here we have this portable iem hard case. It’s small but has enough space for the earbuds and earphone cables. It is not only an iem box, you can also use it to carry the Charging Cable,Memory Cards, USB Flash Drive on-the-go.
| Color | Silver |
|---|---|
| Brand Name | Linsoul |
| Model Name | Zero:2 |
| Style Name | 7Hz x Crinacle Zero:2 IEM + LC02 IEM Case |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Model Number | Zero:2 |
| BuiltIn Media | Protective Case |
| Noise Control | None |
| Control Method | App |
| Earpiece Shape | in-ear |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Frequency Range | 20Hz - 20,000Hz |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Compatible Devices | Cellphones |
| Enclosure Material | Plastic |
| Additional Features | Waterproof Certification, Secure Lanyard |
| Age Range Description | Adult |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Specific Uses For Product | Music, Communication |
| Headphone Folding Features | In Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form