| Management number | 209119403 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $108.00 | Model Number | 209119403 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
PELADN Mini PC
| Brand | PELADN |
|---|---|
| Color | BLUE |
| Model Name | N97 16GB DDR4 RAM 512GB SSD |
| Item Weight | 1.75 Pounds |
| Manufacturer | PELADN |
| Model Number | WI-6 N97 |
| BuiltIn Media | 1 x HD cable, 1 x N97 WI-6 Mini PC 16GB RAM 512GB SSD, 1 x Power Adapter, 1 x User Manual, 1 x VESA Mount with Screws |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| CPU Model Number | Celeron N97 |
| Operating System | OS |
| Processor Series | Celeron |
| Graphics Card Ram | 1 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Additional Features | Mini pc |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 3.6 GHz |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 4096x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form